בניית אתרי אינטרנט במאה ה-21

העולם של בניית אתרי אינטרנט קיבל תפנית בשנים האחרונות בקצב מסחרר. פעם היו לנו 'עמודי פתיח' עם סרטוני פלאש מרהיבים. היום הם נעלמו ויש לנו רק את 'דף הבית'. פעם היו לנו אתרים שלמים עשויים פלאש. היום יש לנו את האפקטים של JQuery. פעם היו לנו דפי-בית עם סקרול חדשות ותמונה גדולה מתחלפת. היום יש לנו ריבוע פייסבוק עם כל הפרצופים של החברים שלנו שמביטים בנו מתוך אתרי אינטרנט שמעולם לא ביקרנו בהם קודם.

מה השתנה?

1. בניית אתרים בפלאש זה פאסה

לאחרונה פנו אלינו לקוחות רבים שנעשתה להם בניית אתרים בטכנולוגיית פלאש וביקשו שנמיר להם את אתר האינטרנט שלהם לאתר אינטרנט עם מערכת ניהול. הסיבות לכך הן רבות. למרות שלפני כמה שנים ניסו חברת Adobe ו-Google לאחד כוחות ולהטמיע במנוע החיפוש של גוגל אפשרות למצוא גם תכנים טקסטואליים בתוך אתרי פלאש, זה לא ממש הלך להם. לא כל מי שעסק בבניית אתרים בפלאש ידע איך לגרום לכך שהמלל בתוך אתרי האינטרנט שהם בונים יהיה נגיש עבור מנוע החיפוש של גוגל ואלה שכן ידעו איך, לא תמיד זכרו שצריך לעשות את זה.

כשחשבו שניתן להתעלם מבעיית מנועי החיפוש ובכל זאת לבנות אתרי אינטרנט עם אפקטים מדהימים בפלאש, הגיעו מכשירי ה-Smart Phones וה-Tablets והרסו את התקווה האחרונה שנותרה אצל אוהדי הפלאש. כשלכל ילד מכשיר iPhone בכיס ואנשי עסקים מקיימים פגישות עם מכשירי iPad, נושא הפלאש הפך להיות בעייתי כיוון שמכשירים אלה אינם תומכים בפלאש. אתרי אינטרנט שנבנו בפלאש פשוט לא מופיעים על גבי מסכי אותם מכשירים. באנרים שעשויים בפלאש מופיעים כחורים שחורים באמצע אתרי אינטרנט. סוף כל סוף מצאו ל-Animated GIF שימוש חכם והוא שב ונעשה פופולארי!
אתר האינטרנט של 'השוקולד הבלגי שלי' מציג בעמוד הבית תוכן טקטואלי 'חי' עבור מנוע החיפוש של Google
2. בניית אתרי אינטרנט מותאמים ל-SMART PHONES

המחשב הנייד הפסיק להופיע על שולחנות בתי-הקפה לעומת התדירות הגבוהה שבה היה מופיע בעבר. את מקומו תפסו הטאבלטים. צעירים יוצאים לבילויים כשהם מלווים במכשירי ה-Smart Phones שלהם, הולכים איתם לים, יושבים איתם באוטובוס. בעלים ממתינים לנשותיהם בחנויות בגדים, יושבים על כסא וקוראים את הדואר האלקטרוני שלהם מהטלפון הסלולארי. אנשים נמצאים יותר בחוץ עם ה-Smart Phones שלהם מאשר מול המחשב בבית. ואם הם נמצאים רוב הזמן מול מסכי ה-Smart Phone שלהם, למה לא להביא את אתרי האינטרנט לשם?
בניית אתרי אינטרנט מותאמים ל-Smart Phones הופכת את הגלישה באתרי אינטרנט באמצעות מכשירי הסלולרי הניידים לנוחה וברורה יותר ובכך מאפשרת לגולשים לצפות בקלות בתכנים השונים של אתרי האינטרנט בהם הם מבקרים. התמונות גדולות יותר, הכפתורים בולטים יותר ומאפשרים לאצבעות ללחוץ עליהם ביתר קלות.
בניית אתרים מותאמים ל-Smart Phones
סרטון יציאתו לאור של האייפד 3 של חברת Apple
3. עד כמה פתוח הוא קוד פתוח?

שימוש נפוץ בשנים האחרונות הוא גם בבניית מערכות ניהול תוכן המבוססות על 'קוד פתוח'. מדובר בפלטפורמות הכתובות בעיקר בשפת PHP ומאפשרות התקנה מהירה של תשתית חזקה ויציבה על גבי שרת עבור פיתוח אתרי אינטרנט. אין הכוונה לכך שאתר האינטרנט מוכן כבר מראש ולמתכנת לא נותרה יותר עבודה. המונח 'קוד פתוח' מתייחס לשימוש החופשי בו על ידי המתכנת, שיכול לערוך בו שינויים לפי רצונו וצרכי לקוחותיו ולהעתיקו ממקום למקום ללא צורך ברישיון כלשהו. הפלטפורמות המוכרות ביותר כיום של 'קוד פתוח' הן ה-Wordpress וה-Joomla. בניית אתרי אינטרנט בפלטפורמות אלה מביאה ליתרון הן בהופעה בתוצאות מנוע החיפוש של גוגל והן בנוחות המשתמש במערכות הניהול שלהן. כמו כן, ניתן להתקין בכל רגע נתון תוספים והתקנות לשדרוג האתר. יתרון נוסף הוא שבמידה ולקוח רוצה להעביר את העבודה על האתר שלו למתכנת אחר, הוא יכול לעשות זאת בקלות אם אתר האינטרנט נבנה ב-'קוד פתוח'.
גלריות דינאמיות, תמונות מתפרצות על המסך, סרטוני יוטיוב ועוד:
אתר האינטרנט החדש של אפרת קליג עשוי בטכנולוגיית קוד-פתוח Jooml
נשמח לשמוע את דעתכם על המאמר:
 
symbols עיצוב ופרסום © כל הזכויות שמורות ל - symbols עיצוב ופרסום | בניית אתרים | קידום אתרים 
symbols עיצוב ופרסום | טל. 054-5250508 | itai@symbols.co.il
שמרו על קשר:
אימון אישי
אימון אישי
אימון אישי
אימון אישי